Dünya Escrima Federasyonu Günaydın'a emanet

Türkiye Escrima Kali Federasyon Başkanı Malatyalı Mustafa Günaydın, Dünya Escrima Federasyon Başkan Yardımcılığı’na getirilerek, 8. Derece Grand Master rütbesine terfii ettirildi. Hiçbir branşta Türkiye’de bir Dünya Federasyon Başkanı ve Federasyon Başkan Yardımcılığının bulunmadığını dile getiren Günaydın,  “İlk defa bir şeyi başardık. Ülkemiz ve Malatya için bundan sonra daha güzel şeyler yapmayı düşünüyorum” dedi.

Dünya Escrima Federasyonu Günaydın'a emanet

Türkiye Escrima Kali Federasyon Başkanı Malatyalı Mustafa Günaydın, Dünya Escrima Federasyon Başkan Yardımcılığı’na getirilerek, 8. Derece Grand Master rütbesine terfii ettirildi. Hiçbir branşta Türkiye’de bir Dünya Federasyon Başkanı ve Federasyon Başkan Yardımcılığının bulunmadığını dile getiren Günaydın,  “İlk defa bir şeyi başardık. Ülkemiz ve Malatya için bundan sonra daha güzel şeyler yapmayı düşünüyorum” dedi.

Dünya Escrima Federasyonu Günaydın'a emanet
22 Ekim 2019 - 09:37

Türkiye Escrima Kali Federasyon Başkanı Malatyalı Mustafa Günaydın, Dünya Escrima Federsyon Başkan Yardımcılığı’na getirildi. Dün Federasyon Binasında yaptığı basın açıklamasıyla bunu kamuoyuna duyuran Günaydın, bu spor dalında Asya ve Afrika’nın kendilerine bağlandığını söyledi.

“Size güzel bir müjde vermek istiyorum” diyerek açıklamasına başlayan Günaydın, Merkezi Amerika Cleveland Ohio’da bulunan United World Serrada Escrima Federatian yani Birleşik Dünya Serrada Escrima Federasyonu’ndan kendisine Cuma günü mail geldiğini ve Escrima Dünya Federasyonu Genel Başkan Yardımcılığa getirildiğini ifade etti.

ÜLKEMDE VE MALATYA’DA KALACAĞIM

Öte yandan 8. Derece büyük usta terfiine de yükseldiğini belirten Günaydın, şunları kaydetti:
“Bana Asya ve Afrika kıtalarındaki tüm ülkeleri bağladılar. Ayrıca 8. Derece Grand Master rütbesine terfiim yapıldı. Bu terfiinin yazısı Spor Bakanlığına gönderildi. Bir Türk olarak dünyada bir şeyleri başarmaya çalışmıştım. Allah’a çok şükür bunu başardığımı düşünüyorum. İnşallah bundan sonra daha güzel şeyler olacak. Bana bu görev verilince Amerika’da yaşamamı istediler. Ama ben Türkiye’de kalmak istiyorum. Çünkü ben hizmetimi Türkiye’de vermek gerektiğini düşünüyorum ve bunu da istiyorum. Benim için para ve mevki önemli değil. Ülkeme hizmet etmek istiyorum. Bundan dolayı ülkemde ve Malatya’da kalacağım. Dünyadaki o yapacağım faaliyetleri, çalışmaları vermeye çalışacağım. Bezen Amerika’da toplantı, müsabakalar olduğunda Amerika’ya gideceğim. Afrika ve Asya’daki ülkelerle devamlı iletişim halinde olacağım. Özellikle bu ülkedeki sporcuların Malatya’ya gelip, Malatya’yı görmelerini ve tanımalarını istiyorum. Merkezin Malatya olmasını özellikle önerdim. İnşallah çok güzel şeyler olacak. Ben elimden geleni yaptım, bundan sonra takdir Allah’ın. Bildiğim kadarıyla hiçbir branşta Türkiye’de bir Dünya Federasyon Başkanı ve Federasyon Başkan Yardımcısı yok. İlk defa bir şeyi başardık. Ülkemiz ve Malatya için bundan sonra daha güzel şeyler yapmayı düşünüyorum.”

ÖZEL POLİSLERİ, TİM’LERİ EĞİTEBİLECEĞİM

Escrima Kali sporunu Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlanması için çalışma yapacaklarını dile getiren Günaydın, “Biz Escrima Kali Federasyonunu kurduk. Federasyon kurulduğunda ilk başta İçişleri Bakanlığı’na bağlı çalışma yapılıyor. Spor Bakanlığı’na bağlanmadı. Ben Spor Bakanlığı’na gidip şu istekte bulunacağım. ‘İlk defa bir Türk Dünya Federasyon Başkan Yardımcısı seçildi. Benim elimin güçlü olması için Federasyonumuzu Spor Bakanlığı’na bağlamalarını talep edeceğim. İnşallah talebimiz karşılanır. Eğer Spor Bakanlığına bağlanırsak, elimiz dünyaya karşı daha da güçlenir ve birçok genç yetiştiririz. Ayrıca Dünya Federasyonu bana ikinci bir belge daha gönderdi. Bu belgede de bana, özel harekât TİM’lerini, polisleri, özel birlikleri eğitmem yetkisi verildi. Ve dünyada bu konuda otoriter olmam için yetki verildi. Bu yetki dünyada elimi daha çok güçlendirdi. Ben bundan sonra birçok ülkeye gidip özel polisleri, TİM’leri eğitebileceğim. Ama ben gidip başka ülkelere hizmet etmek istemiyorum, ben ülkeme ve milletime hizmet etmek istiyorum. Eğer imkânlar sağlanırsa ülkemde çalışacağım. Ancak yurtdışındaki faaliyetlere de katılmam gerekiyor. Fakat benim için birinci öncelik ülkem” ifadelerine yer verdi.

BU İŞİN MERKEZİNİ MALATYA’DA KURDUM

Malatya’daki yerel yönetimlere olan kırgınlığını da gizleyemeyen Günaydın, “Ben her platformda söylüyorum. Kimse kimseye bir şeyler yapmak zorunda değil. Ben, ‘bunu niye yapmadınız?’ diyerek küsme lüksüm de yok. Ben bu işin merkezini Malatya’da kurdum. Şu anda yurtdışından Malatya’ya gelenler var. Hollywood’dan gelen aktörler, Vietnam’dan gelenler var. Bu sporun merkezi Malatya oldu. Ben isterdim, Malatya Büyükşehir Belediyemizden, Valiliğimizden, Spor İl Müdürlüğümüzden, en azından ‘ne yapıyorsunuz, nasıl bir katkı yapabiliriz, Malatya’nın tanıtımı için neler yapabiliriz’ demelerini isterdim. Hiçbirinden bir talep olmadı. Ben de talepte bulunmadım. Ben yola çıkarken kimseden bir şeyler bekleyerek yola çıkmadım. Ben Allah’ın verdiği güçle, Allah’a güvenerek yola çıktım. Ama Allah’a hamd olsun 90’lı yıllarda başladığım bu yolda, istediğim hedefteyim. Eğer isteseydin Dünya Federasyon Başkanı da olurdum. Ben Türkiye’de kalmak için Dünya Federasyon Başkanlığını değil de, Başkan Yardımcılığını kabul ettim. Makam ve mevki benim için o kadar önemli değil. Hizmet etmek önemli” şeklinde konuştu. (BUSABAH gezetesi-MUTLU SARIGÜL)

HABER MALATYADAN

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum