Kıskıvrak yakalandılar

Malatya'da kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp, dolandırıcılık yapan 2 kişi polis ekiplerince yakalandı.

Kıskıvrak yakalandılar

Malatya'da kendilerini savcı ve polis olarak tanıtıp, dolandırıcılık yapan 2 kişi polis ekiplerince yakalandı.

Kıskıvrak yakalandılar
08 Kasım 2019 - 15:46

İki şüpheli telefonla dolandırmak istedikleri kişileri arayarak, kendilerini polis ve savcı olarak tanıttı. Şüpheliler vatandaşlara evde bulunan para ve ziynet eşyalarını istedi. Dolandırmak istediği kişilere evlerindeki altın ve paraları poşete koyup belirtilen yere bıraktırdı. Bir süre sonra dolandırıldığını anlayan şüpheliler, durumu polise bildirdi.

POLİSİN BAŞARILI ÇALIŞMASI YAKALATTI

Asayiş Şube Müdürlüğü Yan Kesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı. Ekipler, yaklaşık 1 hafta süren takip sonucu şüphelilerin adreslerini belirledi. Osmaniye ve Şanlıurfa'da belirlenen adreslere yapılan baskında yakalanan şüphelilerin Malatya'ya dönmeyi planladıkları tespit edildi.
Gözaltına alınan bir şüphelinin üzerinde yapılan aramada; 2 cep telefonu, 59 bin 750 TL para, 1 bilezik, 1 altın çift küpe, 3 çeyrek altın, 7 ata altını, 1 yarım altın, 1 altın yüzük, 36 Suudi riyali ele geçirildi. Diğer şüphelinin üzerinde ise 18 bin 750 TL para, 1 tam altın, 1 yarım altın, 2 telefon, Suriye vatandaşına ait bir adet kimlik bulundu.

Gözaltına alındıktan sonra Malatya'ya getirilen şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. (BUSABAH gazetesi-TAHİR ÖZÇELİK)

HABER MALATYADAN

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum