“Milli Görüşün modası, kıyamete kadar geçmeyecektir”

Yeniden Refah Partisi Malatya birinci Olağan Kongresi’nde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ‘Milli Görüş’ün modası geçti’ diyenlere sert tepki gösterdi. Başkan Erbakan, “Bre gafiller, Milli Görüşün modası ne zaman geçer biliyor musunuz, insanlık için adaletin, insanlar için refahın, huzur ve barışın, insan haklarının, izzet, onur ve saygınlığın modası ne zaman geçerse Milli Görüşün modası da o zaman geçer. Milli Görüşün modası kıyamete kadar geçmeyecektir" dedi.

“Milli Görüşün modası, kıyamete kadar geçmeyecektir”

Yeniden Refah Partisi Malatya birinci Olağan Kongresi’nde konuşan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, ‘Milli Görüş’ün modası geçti’ diyenlere sert tepki gösterdi. Başkan Erbakan, “Bre gafiller, Milli Görüşün modası ne zaman geçer biliyor musunuz, insanlık için adaletin, insanlar için refahın, huzur ve barışın, insan haklarının, izzet, onur ve saygınlığın modası ne zaman geçerse Milli Görüşün modası da o zaman geçer. Milli Görüşün modası kıyamete kadar geçmeyecektir" dedi.

“Milli Görüşün modası, kıyamete kadar geçmeyecektir”
21 Ekim 2019 - 09:30

Yeniden Refah Partisi Malatya İl Teşkilatı dün, Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın katılıyla 1. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Bir otelde düzenlenen Olağan Kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın yanı sıra, Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Genel Başkan Başdanışmanı Şehzade Ahdulhamid Kayhan Osmanoğlu, Yeniden Refah Partisi Malatya İl Başkanı Bilal Yıldırım ve parti il yöneticileri, çevre illerden gelen il başkanları, bölge başkanları ve çok sayıda partililer katıldı.

Olağan Kongre Yeniden Refah Partisi Bilal Yıldırım’ın açılış konuşmasını yapmasıyla başladı. “Kıbrıs Adası’nda Rumların bütün işkencelerine rağmen 12 Mart Askeri Darbesi’nin Başbakanı, ‘Bize Amerika’dan yazılı kâğıt gelmediği müddetçe Kıbrıs’a çıkarma yapamayız’ sözüne karşılık, 1974 yılında Merhum Liderimiz Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamız, ‘Bana ne Amerika’dan’ diyerek hem savaş açmış hem de Kıbrıs Adası’na barışı ve huzur götürmüştür” diyen Başkan Yıldırım, 54’üncü Hükümetin Başbakanı olarak Havuz Sitemini oluşturmuş, işçiye, memura yüzde 100 zam vererek, Milli Görüş farkını bir kez daha ortaya koyduğunu söyledi.

HEPİNİZİN HUZURUNDA SÖZ VERİYORUM

Malatya İl Teşkilatı olarak Genel Başkanları Fatih Erbakan’ın yanında olacaklarına söz veren Başkan Yıldırım, “İşte bugün yeniden Milli Görüş misyon ve vizyonunu toplumun ve siyasetin bütün katmalarını yayarak hak ve adaleti, adil düzeni, üreten ve güçlü ekonomiyi, şahsiyetli bir dış politikayı yapıcı bir siyaset ile yeniden tesisi için yola çıkan Sayın Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan Bey’in her koşul ve şartta yanında olacağımızı Malatya İl Teşkilatı olarak ev ev, kapı kapı, mahalle mahalle çalışarak bunları anlatacağımıza hepinizin huzurunda söz veriyorum” dedi.

REFAHIN SEMBOLÜ DEMEKTİR

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan Aydal, Genel Başkan Başdanışmanı Şehzade Ahdulhamid Kayhan Osmanoğlu’nun konuşmalarının ardından söz alan Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan da, hilal ve başağın anlamını açıklayarak, “Bizleri yeniden hilal ve başağın altında buluşturan Cenabı Allah'a sonsuz şükürler olsun. Çünkü hilal ve başak demek, adaletin herkese eşit sağlanması demektir. Refahın sembolü demektir. Hürriyet ve insan haklarının sembolü demektir. Huzur ve barışın sembolü demektir ve 7 milyar insan için izzet, onur ve saygınlığın sembolü demektir. Burada en önemli ihtiyacımız olan manevi kalkınmayı önce ahlak ve maneviyat anlayışını sembolize etmektedir. Başak ise maddi kalkınmayı, teknolojik kalkınmayı yeniden büyük Türkiye olmayı sembolize etmektedir. Cenabı Allah inşallah 40-50 yılda Yeniden Refah Partimizin çatısı altında maddi, manevi kalkınmayı gerçekleştirmeyi, yeniden büyük Türkiye kurmayı, yeniden büyük Türkiye'nin öncülüğünde kuvvetin değil, hakkın üstün tutulduğu adil dünyayı korumayı cümlemize nasip eylesin” diye konuştu.

OPERASYON BOYUNCA DUALAR ETTİK

Barış Pınarı Harekâtı’nın başından sonuna kadar arkasında yer aldıklarını belirten Genel Başkan Erbakan, “Zaman zaman ifade ettiğimiz gibi bazıları maksatlı olarak, bazıları da gafletinden dolayı zaman zaman ‘Bu Milli Görüş dediğiniz şey modası çoktan geçti’ diyorlar. Bre gafiller, Milli Görüşün modası ne zaman geçer biliyor musunuz, insanlık için adaletin, insanlar için refahın, huzur ve barışın, insan haklarının, izzet, onur ve saygınlığın modası ne zaman geçerse Milli Görüşün modası da o zaman geçer. Milli Görüşün modası kıyamete kadar geçmeyecektir. Çünkü adaletin modası geçmez. Erbakan Hocamızın ifade ettiği gibi, ‘Milli Görüş sancağı kıyamet sabahına kadar dalgalanmaya devam edecek’ inşallah. Türkiye'miz, Suriye'nin kuzeyinde, terör örgütlerinin sınırlarımıza oluşturmasını engellemesi maksadıyla Türk Silahlı Kuvvetleri'nin eliyle bir askeri hareket gerçekleştirdi. Her zaman ifade ettiğimiz gibi Türkiye'nin kendi güvenliğini sağlamak, sınırlarını korumak, vatandaşının can güvenliğini korumak için bu askeri hareketi yapması elbette ki sonuna kadar hakkıdır. Bu operasyonu başından sonuna kadar elbette ki millet olarak, yeniden Refah Partisi olarak devletimizin, Mehmetçiğimizin, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin arkasında yer aldık. Her zaman olduğu gibi bu operasyon süresince de ‘Cenabı Allah Mehmetçiğimizi daima korusun ve muzaffer eylesin’ dualarını ettik. Vatan için, millet için, bayrak için, davamız için şehit olmaya Milli Görüşçüler olarak bizler her zaman hazırız. Bu operasyonda şehitlerimize Cenabı Allah'tan gani gani rahmet diliyoruz. Cenabı Allah onları bizlere şefaatçi eylesin. Yaralılarımıza Gazilerimize Cenabı Allah'tan acil şifalar diliyorum” şeklinde konuştu

‘GELİN BATAKLIĞI KURUTALIM’ DİYORUZ

Bölgedeki sorunların Büyük Ortadoğu Projesinin eseri olduğunu kaydeden Erbakan, “Bölgemizdeki Irak'ın, Suriye'nin ve Ortadoğu'nun bugünkü haline gelmesinin ilk adımı Amerikan yönetiminin Irak operasyonu ve Irak işgali ile başlamıştır. Bu apaçık bir gerçektir. Bölgede bizzat Amerika tarafından otorite boşluğu oluşturulmuş, Irak, Suriye bölünüp parçalanmış ve burada terör örgütlerine en iddialı ortam bizzat Amerika tarafından hazırlanmıştır. Suriye’nin, Irak'ın, Mısır'ın, Libya'nın, Sudan'ın, Yemen'in, Güneydoğu'daki terör olaylarının bugünkü haline gelmesinin sebebi Amerika'nın öncülüğünde yürütülen Büyük Ortadoğu Projesi nedir. Tüm bu sıkıntılar, bütün bu kurtulmaya çalıştığımız mikroplar, Büyük Ortadoğu projesinin eserleridir. İŞİD terör örgütünü bugünlere getiren, PKK'yı kuran, besleyen, destekleyen, bugünlere gelmesine vesile olan doğrudan doğruya dış güçleredir. Yıllarca ülkemizdeki PKK mağaralarında Amerikan menşeli silah, teçhizat ve gıda maddeleri bulunmuş, bunlar devlet televizyonu TRT, yıllarca akşamları haber bültenlerinde gösterilmiştir. PYD/YPG yıllardır burnumuzun dibinde, gözümüzün önünde binlerce TIR dolusu silahla, en ağır silahlarla onları donatan, onlara en gelişmiş karakolları kuran, doğrudan doğruya Amerikan yönetiminin kendisidir. Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiğimiz Barış Harekatının sonunda Ankara'ya gelip ‘tamam yeter artık, bu harekatı bir an evvel durdurun. Bizim elimizde beslediğimiz, büyüttüğünüz YPG'ye daha fazla vurmayın’ diyen yine Amerikan yönetiminin ta kendisidir. Biz Milli Görüş olarak, yeniden Refah Partisi olarak, ‘kuklalarla uğraştığınız kadar, gelen biraz da kuklacının kendisi ile uğraşalım, sivrisinekle uğraşacağınıza gelin bataklığı kurutalım’ diyoruz” ifadelerine yer verdi.

BÖLGE ÜLKELERİ İLE ORTAK HAREKET EDİLMESİ ŞARTTIR

“Bizim yıllardan beri uğraştığımız Amerika'nın kendi eliyle oluşturduğu bataklığı nasıl kurutacağız, bu sıkıntılardan kalıcı olarak nasıl kurtulacağız?” diyen Erbakan sözlerine şöyle devam etti:
“Bunun yolu belli. Her fırsatta bunun yolunun ne olduğunu ifade ediyoruz. Bir defa İsrail'i korumak için kurulan ve aynı zamanda bölgemizdeki terör bataklığını besleyen bir unsur olan şurada Kürecik’teki radar üssünün bir an evvel kapatılmasıdır. Bu Kürecik radar üssü muhtemel İran füzelerine karşı İsrail'e terörist ve Siyonist İsrail Devleti'ni korumak için getirilip bizim topraklarımıza yerleştirilmiştir. Aynı zamanda YPG/PKK’ya akla, hayale gelmedik istihbaratları sağlayan yer bu işlerin ta kendisidir. Benzer şekilde bugün Ortadoğu'daki yangında en büyük payı bulunan Amerika'nın İncirlik üssünün kapısına kilit vurulmalıdır. Bataklığın baş müsebbibi olan Amerikan yönetimi ile olan ilişkilerimizin bir an evvel gözden geçirilmesi, yeniden yapılandırılması gerekmektedir. Bölgemizin bu hale gelmesine en önemli sebebi Büyük Ortadoğu Projesi’dir. Öyleyse bu bataklıktan kurtulmak, terörle en etkili bir şekilde mücadele yapmak, bu sivrisineklerden tamamıyla kurtulmak istiyorsak Sayın Cumhurbaşkanımızın Büyük Ortadoğu Projesi’nin Eş başkanlığı görevine bıraktığını acilen kamuoyuyla paylaşması gerekmek. Amerikan yönetiminin gerçek niyetinin bilincinde olunması ‘Dostum Trump, Trump stratejik ortağım’ söyleminin acilen gözden geçirilmesi ve bu söylem doğrultusunda atılan adımların bir an evvel durdurulması şarttır. Şam'da Emevi  Camii'nde cuma namazı kılacağız hayali ile başlayan baştan sona yanlış olan Suriye politikasının yeniden düzeltilmesi şarttır. Türkiye'nin Suriye'nin Toprak bütünlüğünün korunması ve Amerika'nın bu bölgeden uzaklaştırılması için Suriyeliler ve bölge ülkeleri ile ortak hareket edilmesi şarttır.” (BUSABAH gazetesi-MUTLU SARIGÜL)

HABER MALATYADAN

 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum